PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

Aktualności

Turniej Międzyszkolny

Zapraszamy w poniedziałek 10 marca na turniej międzyszkolny podsumowujący nasz projekt. Przygotowaliśmy bardzo cekawy program, zapraszamy młodzież i nauczycieli ze szkół projektowych a także z innych szkół, które są zainteresowane tym co proponujemy. 

Program

8.30 – 9.00  Rejestracja

9.00 -9.15  Przywitanie gości, krótka prezentacja założeń i przebiegu projektu

9.15. -9.30 Co mogą Młodzi w Łodzi – informacja o inicjatywach Młodzieżowej Rady Miasta

9.30 – 11.15 -  Nasza przyszłość zależy od nas – mowy przygotowane przez uczniów i studentów – liderów projektu.

11.15- 11.45 przerwa

11.45 – 13.15   Duża sala – wykład Pawła Wencla „Edukacja finansowa – wiedza która pomaga realizować marzenia”

Mała sala – turniej Cashflow między zespołami wystawionymi przez szkoły uczestniczące w projekcie

13.15 – 13.30  przerwa

13.30 – 14.45 Przedstawienie teatru Zwierciadło „Przepaść”

"Przepaść" jest autorskim przedstawieniem dyrektora, reżysera i aktora teatru "Zwierciadło" Krzysztofa Kaczmarka. Cała akcja rozgrywa się w górskim schronisku, do którego przybywa młoda para studencka szukająca noclegu i schronienia przed niebezpieczną pogodą. Jak się później okazuje spotykają na swojej drodze innych, którzy w pewien sposób wpływają na ich dalsze losy i zmuszają do ponownej refleksji w sferze przekonań i wartości jakimi kierują się w życiu. Niektórych taka okazja czyni bogatszymi, innych zaś popycha do tragicznych w skutkach rozwiązań. Tematyka spektaklu, dekoracje nawiązują do głośnych ostatnio wydarzeń ze świata himalaizmu, o których wciąż się mówi np. wyprawa na Broad Peak, które mogą być punktem wyjścia do dyskusji i refleksji na temat życiowej drogi, dokonywania wyborów i wartości.

Sztuka dedykowana jest dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Ideą teatru Zwierciadło jest szerzenie wartości uniwersalnych takich jak piękno, dobro, prawda i wykorzystywanie ich do walki z przemocą, nałogami i ludzką znieczulicą, stąd w wielu jego przedstawieniach, podobnie jak i w tym dostrzec można sporą dawkę dydaktyzmu. 

14.45 – 15.00 Wręczenie nagród, podsumowanie 

 

Jeśli chcesz dołączyć do naszego projektu - napisz do nas na nasz mail. Udział w projekcie nie wiąże się z wnoszeniem żadnych opłat, należy jedynie zapoznać się z regulaminem i zaakceptować go oraz aktywnie uczestniczyć w naszej akcji.

Partnerzy i sponsorzy

Logowanie tylko dla uczestników projektu

Nie pamiętasz nazwy? / Nie pamiętasz hasła?