PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

Aktualności

Warsztaty z rozwijania kompetencji obywatelskich wśród uczniów - II edycja

Uwaga - zmiana terminu warsztatów - na wtorek 28 stycznia. 

Wraz z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i kształcenia Praktycznego bezpłatne warsztaty przygotowujące do prowadzenia zajęć lekcyjnych rozwijających kompetencje obywatelskie wśród uczniów na bazie scenariuszy Civico.


Scenariusze lekcji Civico adresowane do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej zostały opracowane w ramach międzynarodowego projektu w którym uczestniczył nasz partner - Społeczna Akademia Nauk.  Przewodnik w którym zebrano 40 scenariuszy lekcyjnych po testach  przeprowadzonych w 10 szkołach z 4 państw unijnych zyskał  uznanie w oczach nauczycieli i uczniów którzy z nim pracowali.  

Naszym celem jest popularyzacja tych inspirujących i pobudzający do myślenia scenariuszy w polskich szkołach.

Podczas warsztatów  przećwiczymy praktycznie kilka wybranych scenariuszyoraz omówimy na co warto zwrócić uwagę pracując z młodzieżą.

Uczestnicy szkolenia po przeprowadzeniu samodzielnie pięciu godzin lekcyjnych i przedłożeniu sprawozdania z nich otrzymają zaświadczenie (sygnowane przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i kształcenia Praktycznego) o przygotowaniu do prowadzenia zajęć rozwijających kompetencje obywatelskie wśród uczniów.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w tych warsztatach prosimyprzesłanie zgłoszenia na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  . Ilość miejsc ograniczona (grupa 18 - osobowa).

Czas trwania  warsztatów:

 Termin: wtorek 28 stycznia od 9-tej do 16 -tej 

Miejsce – Łódź, Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia, Sienkiewicza 61 

(jak trafić: wejście z Pasażu Schillera, budynek pofabryczny – tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej.  Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia)

 W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących danych: 

Imię i nazwisko 

Szkoła 

Telefon

 mail 

Jeśli chcesz dołączyć do naszego projektu - napisz do nas na nasz mail. Udział w projekcie nie wiąże się z wnoszeniem żadnych opłat, należy jedynie zapoznać się z regulaminem i zaakceptować go oraz aktywnie uczestniczyć w naszej akcji.

Partnerzy i sponsorzy

Logowanie tylko dla uczestników projektu

Nie pamiętasz nazwy? / Nie pamiętasz hasła?