PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

Sprawozdania z warsztatów

19.03
2014

Warsztaty dla młodzieży

Już w zasadzie zbliżamy się do końca projektu, jednak odpowiadając na prośbę z Opoczna zdecydowaliśmy się zorganizować jeszcze dodatkowe  warsztaty dla tamtejszej młodzieży.

Warto było jechać - wspaniała młodzież z którą praca była wielką przyjemnością i myślę że te warsztaty będa początkiem dalszej współpracy.

O oto jak młodzież opisuje swoje wrażenia w opiniach z warsztatów:

A oto opinie na piśmie o które poprosiliśmy uczestników którzy wytrwali do końca (część usprawiedliwiała się wczoraj że w niedzielę nie ma czym dojechać do miasta i dlatego nie było ich na niedzielnych zajęciach).


1) Na warsztatach dowiedziałem się nowych rzeczy o sobie i o tym, jak  zaplanować przyszłość. Poznałem nowe ciekawe osoby i odkryłem, że zawsze  lepiej pracować w grupie. Ciekawy sposób prowadzenia zajęć nie nudził i  zachęcił mnie do dalszej pracy nad sobą.

2) Warsztaty pozwoliły mi ustalić moją hierarchię wartości, poprawić  swoją samoocenę oraz ostatecznie wyznaczyć szczegółowe cele w życiu. Ponadto pokazały jak ważna jest współpraca i co należy robić by pozbyć się lub zmniejszyć ilość stresu. Na warsztatach panowała bardzo przyjazna atmosfera. Szczególnie spodobała mi się grup z którą spędziłem te dwa dni. Były to osoby inteligentne, potrafiące zachować powagę jak i śmiać się w odpowiednich do tego momentach. Mam nadzieję, że nasze relacje nie zmienią się po opuszczeniu kręgu w którym rozmawialiśmy i dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami. A teraz pizza :-)

3) Podobała mi się atmosfera, otwartość ludzi. Jak weszliśmy tutaj to niektórzy się nie znali a teraz znamy się. Nauczyłem się pracy w grupie, odnajdywania celów i dążenia do szczęścia. Wszystkim polecam te zajęcia.

4) Na tych warsztatach podobało mi się to, że dowiedziałem się jaki naprawdę jestem i to jak powinienem reagować w trudnej sytuacji. Najfajniejsze było to jak prowadziliśmy w grupach i każdy mógł się czymś wykazać, swoją wiedzą i umiejętnościami. Poznałem nowe osoby o bardzo się z tego cieszę, ponieważ jestem osobą która lubi nowe znajmości i nie boi się o sobie mówić. Gdybym mógł kogoś zachęcić do tych warsztatów to bardzo chętnie.

5) Na tych warsztatach podobały mi się zabawy. Ta z kluczami i rzucaniem piłeczkami do pojemnika. Wczoraj podobały się przemowy n wylosowany temat. Dzięki tym warsztatom wiem jakie są moje najważniejsze wartości życiowe. Dowiedziałem się również jak "rozplanować" swoje życie. Była bardzo miła atmosfera. Po wczorajszych przemowach czuję się pewniejszy siebie.

6) Najbardziej na warsztatach podobały mi się zabawy. Dużo fajnych rzeczy się dowiedziałam o sobie, że nie należy przejmować się opinią innych ludzi a także podejmować własne decyzje samodzielnie. Brać życie we własne ręce. Można również napisać plan, którego się trzymam.

7) Uważam że te warsztaty są przydatne. Całe zajęcia ogólnie mi się podobały. Poznałam nowych, ciekawych ludzi. Moją uwagę szczególnie przyciągnęło stawianie sobie celów i dążenie do nich krok po kroku. Podobały mi się wszelkiego rodzaju zabawy i to, że wszyscy chętnie brali w nich udział.

8) Najbardziej na warsztatach mi się podobała atmosfera. Nabrałem chęci do takich warsztatów i przy każdej możliwej okazji będę z nich korzystał, bardzo mi się podobało.

9) Warsztaty wywarły na mnie pozytywne wrażenie, nauczyłam się jak poprzez wartości uporządkować swoje cele, bardzo podobała mi się również współpraca w grupie, było bardzo miło, atmosfera całkiem w pompkę, wiem również że mogę zamienić słowo chciałbym na chcę lub nie chcę, wiem też ze droga do sukcesu może być prosta ale z przeszkodami, uczymy się na błędach

10) Na warsztatach podobało mi się
- dobra zabawa w grupie
- pozytywne wnioski które wyciągnąłem
- podpowiedzi które na pewno wykorzystam w życiu
- poznanie innych i ich zdania na tematy które padały na tych warsztatach
- wskazówki jak poznać siebie i innych
- miła atmosfera
- integracja
- dobrze spędzony czas

11) Warsztaty bardzo mi się podobały. Nauczyły mnie współpracy z innymi. Najfajniejsze były scenki i zabawy. Nauczyłam się także po części, jak walczyć ze stresem.Poznałam hierarchię wartości. Mogliśmy także poznać nowe osoby i ich cechy. Otworzyłam się na ludzi i potrafię zwalczyć stres przed publicznością.

12) Na warsztatach podobało mi się walczenie ze stresem, różnego typu zabawy które miały uczyć współpracy, otwartości. Dla siebie wezmę dążenie do celów, wartości życiowe, jak do nich dążyć. Otwartość do innych ludzi. Podobało mi się że przez 1 minutę trzeba było mówić na jakimś zadany temat przy wszystkich. Warsztaty były pomocne, dużo nauczyły. W życiu będę zwracała uwagę na zalety a nie wady.

13) Moja opinia z warsztatów jest pozytywna ponieważ dużo się nauczyłem i się dobrze bawiłem. Poznałem także dużo nowych twarzy. Rozumiem już jak reagować na stres. Dowiedziałem się również że w grupie lepiej sobie radzę bo każdy siebie nawzajem wspiera. Zajęcia ogólnie mi się podobały i jak będą odbywać się następnym razem to z miłą chęcią przyjdę.

14) Na tych zajęciach bardzo podobały mi się zabawy w których uczestniczyliśmy, bardzo dużo mnie one nauczyły, współpracy w grupie i tego, że nie warto się poddawać za pierwszym razem jak coś nie wychodzi. Wiem również jak kontrolować stres i jak sobie z nim radzić. Atmosfera była bardzo miła, nigdy nie będę żałował że tu przyszedłem i chciałbym jeszcze nie raz tu być. Jak będą jeszcze takie warsztaty będę polecał je znajomym ponieważ jest tu bardzo fajnie i przyjemnie, dużo się nauczyłem i chcę żeby inni też się tego nauczyli.

buy zopiclone 7.5mg pills online

Partnerzy i sponsorzy

Logowanie tylko dla uczestników projektu

Nie pamiętasz nazwy? / Nie pamiętasz hasła?